icon Wygodne zakupy online i wysyłka do Klienta

Telefon: +44 7944 777727

PL EN

Email: gabinet@eabiolife.com

Blog

  • Strona główna
  • Blog
  • W przypadku problemów z nerkami trzeba myśleć również o mikroorganizmach jelitowych
W przypadku problemów z nerkami trzeba myśleć również o mikroorganizmach jelitowych

W przypadku problemów z nerkami trzeba myśleć również o mikroorganizmach jelitowych

Nerki są urządzaniem filtracyjnym, przez które przepływa cała krew z naszego organizmu. Oddziałują na stawy, kości, włosy i wiele innych części ciała. Czasami są również pośrednim dowodem na to, że jelita nie działają prawidłowo. 

Do tego parowego organu prowadzą tętnice i żyły. Nad nerkami znajdują się nadnercza, które nie mają nic wspólnego z nerkami. Nie uczestniczą w żadnej filtracji płynów i należą do innego systemu. Z nieznanego powodu są przyczepione do nerek, dlatego nazywane są nadnerczami. Z miedniczki nerkowej wychodzą moczowody i prowadzą do pęcherza moczowego. U mężczyzn pod pęcherzem znajduje się prostata. Nie ma to nic wspólnego z oddawaniem moczu, ale jest narządem płciowym, w którym tworzy się odżywczy płyn dla plemników.

Gospodarka mineralna

Z punktu widzenia obecnej fizjologii nerki stanowią stosunkowo prosty narząd. Przepływa przez nie cała krew naszego ciała, z której filtrują produkty przemiany materii i wodę. Są więc rodzajem urządzenia filtracyjnego, ale jednocześnie narządem, w którym wytwarzane są hormony, który np. kontroluje ciśnienie krwi lub są jednym z mechanizmów kontrolnych gospodarki mineralnej. Wszystkie minerały, takie jak potas, sód, wapń czy jod, muszą być utrzymywane w organizmie w odpowiedniej ilości. I to jest właśnie zadanie nerek. Przepływa przez nie cała krew. Tętnice docierają do tzw. kłębuszków lub zwojów. Przez te kłębuszki są przepychane woda, minerały i amoniak, który z kolei powstaje podczas rozkładu białek zwierzęcych i roślinnych i należy go odfiltrować, aby w moczu nie pojawiła się krew. Wszystkie te szkodliwe substancje przechodzą przez miednicę nerkową do pęcherza. Jeśli kłębuszki nie zadziałają, człowiek umrze. Dziś przewlekłą niewydolność
nerek można przez długi czas zastąpić sztuczną nerką. Mowa o dializie, gdzie krew jest filtrowana przez specjalne filtry kilka razy w tygodniu. Nerki osób poddawanych dializie mogą nie działać, nie wytwarzają moczu i w ten sposób człowiek jest utrzymywany przy życiu, w przeciwnym razie umarłby pod wpływem nagromadzonych trucizn.

Lęk uszkadza nerki

Nerki miały szersze znaczenie w medycynie chińskiej, ponieważ były związane z psychiką, podobnie jak inne narządy w ludzkim ciele. Jednak to nerki są związane z lękiem, najczęstszym zaburzeniem emocjonalnym. Jednocześnie nie musi to być samo zaburzenie, ale aktualny problem, który wpływa na naszą psychikę. Wszyscy cierpimy z powodu niepokoju w pewnych okolicznościach, a jeśli jest go zbyt dużo, zgodnie z chińską tradycją uszkadza nerki. W medycynie chińskiej nerki dodatkowo kontrolują stan kości. Jest to naturalne, ponieważ kości zbudowane są z różnych minerałów, a stabilność poziomu tych substancji w organizmie utrzymują nerki. Ponadto nerki odpowiadają za stan i jakość włosów oraz są związane ze stawami. Nie jest to również niczym wyjątkowym, ponieważ nasze stawy są najbardziej niszczone przez nasze lęki i stres. Chociaż nie jesteśmy w stanie w pełni wyobrazić sobie niektórych rzeczy, możemy pracować z nerkami nie tylko jako z urządzeniem filtracyjnym, ale także jako ze źródłem energii, która wpływa na kości, stawy, włosy i wiele innego. Jednak detoksykując nerki, nie możemy osiągnąć normalizacji wszystkich wymienionych narządów. Aby to zrobić, trzeba pracować z nimi osobno i zdać sobie sprawę, że nie jest możliwe poprawienie wszystkiego poprzez regulację funkcji nerek.

Detoksykacja zamiast operacji

Nerki to narząd, który stosunkowo często choruje. A jeśli mówimy o całym układzie moczowym, jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych jest zapalenie pęcherza, które dotyczy głównie kobiet. Medycyna europejska lub euroamerykańska wini z tego fakt, że kobiety
mają krótszą cewką moczową, przez którą mikroorganizmy dostają się do pęcherza. Ja jednak widzę przyczynę gdzie indziej. Wszystkie toksyny w naszym organizmie przechodzą przez pęcherz moczowy, ponieważ są wydalane przez nerki. Pęcherz moczowy dość często cierpi na nowotwory. Jest to duża nieprzyjemność, zwłaszcza dla palaczy, u których przez pęcherz przechodzą rakotwórcze składniki dymu i często go uszkadzają do tego stopnia, że pojawiają się w nim złośliwe nowotwory. Kolejną częścią dróg moczowych jest prostata. Mężczyźni bardzo często cierpią na problemy z prostatą, zarówno z powodu jej przerostu (hipertrofii), jak i bardzo często występujących nowotworów złośliwych. Ponadto niebezpieczne są różnego rodzaju stany zapalne nerek, niezależnie od tego, czy jest to zapalenie nerek i miedniczki nerkowej, czy też zapalenie samych nerek, tzw. kłębuszków. Kamienie nerkowe są również częstym problemem, ponieważ minerały wytrącają się w moczu. Mogą mieć różne pochodzenie. Mogą to być moczany, szczawiany lub kamienie pochodzenia wapniowego. Te kamienie nie są na tyle nierozpuszczalne jak kamienie żółciowe, więc mogą się kurczyć, kruszyć i rozpuszczać przy odpowiednim stylu życia. Dlatego detoksykacja przy kamieniach moczowych może nie tylko pomóc osobom bez operacji, ale ma również działanie profilaktyczne.

Ponadwymiarowy organ

W nerkach może dochodzić do tworzenia się torbieli. Są to właściwie puste przestrzenie, które zwykle występują pojedynczo, dzięki czemu nie wpływają na funkcjonowanie nerek. Istnieje jednak również problem wrodzony, tzw. wielotorbielowatość nerek, w której dziesiątki, a nawet setki torbieli całkowicie niszczą całą nerkę. Jest to choroba dziedziczna, która ma pochodzenie genetyczne, dlatego nie jest możliwe odwrócenie policystozy poprzez detoksykację. Nerki są tak zwanymi ponadwymiarowy organem, więc ich pojemność jest wielokrotnie większa niż potrzebujemy do funkcjonowania organizmu. Pamiętam jednego człowieka, który cierpiał na tę policystozę i miał tylko jedną trzecią jednej nerki. Ale nawet przy tym minimum był w stanie normalnie żyć, co jest czymś absolutnie niesamowitym. Możemy również stwierdzić, że krewnym, zwłaszcza dzieciom, w pewnych sytuacjach można darować nerkę do przeszczepu, ponieważ parametry odpornościowe są najbardziej identyczne u krewnych. Dawca może wtedy wieść pełnowartościowe życie z jedną nerką bez żadnych konsekwencji i bez konieczności przyjmowania leków. Są też choroby, podczas których dochodzi tak zwanie do gromadzenia się wody. Człowiek ma wtedy spuchnięte nogi i przybiera na wadze, nawet gdy nie je. W takim przypadku dochodzi do upośledzenia tzw. zdolności koncentracji, podczas której albo w organizmie pozostaje zbyt dużo wody, albo organizm oddaje jej za dużo, przez co ciało przechodzi w stan odwodnienia. Powinniśmy prawidłowo oddawać około dwóch litrów moczu dziennie, nawet jeśli pijemy więcej płynów. Duża część wody wydostaje się również z oddechem i poceniem się. Jednak większość tej wody wydostaje się tylko przez nerki. Ponieważ nerki nie bolą, bez badań laboratoryjnych trudno jest stwierdzić, czy pracują prawidłowo, czy krew nie przedostaje się do moczu, czy też we krwi gromadzi się zwiększona ilość produktów przemiany materii. Dlatego, aby określić, czy ten narząd funkcjonuje prawidłowo ważna jest wartość stężenia mocznika.

Z dala od zapalenia dróg moczowych

W zaburzeniu pracy nerek może brać udział wiele toksyn, zwłaszcza te wytwarzane w jelitach. Chociaż te toksyny nie uszkadzają bezpośrednio nerek, mogą jednak wpływać na ich poważne schorzenia pośrednio. Nerki mogą również zostać uszkodzone przez szereg infekcji wywołanych przez mikroorganizmy jelitowe, takich jak enterobakterie, escherichia coli, salmonella i inne. Gdy takie mikroorganizmy namnażają się w wyniku zaburzenia mikrobiomu jelitowego, przedostają się do dróg moczowych, gdzie powodują stany zapalne, zwłaszcza pęcherza moczowego. W rzeczywistości są to pośrednie dowody na to, że nasze jelita nie są w porządku i rozmnażają się w nich różne rodzaje niechcianych mikroorganizmów. Nie musi to być tylko escherichia coli, mogą to być również inne mikroorganizmy, które dostają się do dróg moczowych, gdzie wywołują stany zapalne. Osoby z tym stanem zapalnym pójdą do lekarza, który przepisze antybiotyki. To pogorszy cały
problem. Pogorszy się dysmikrobia jelitowa i problemy się utrwalą. Tak więc te stany zapalne często występują u ludzi wielokrotnie, pięć, dziesięć, dwadzieścia razy i jest to bardzo nieprzyjemne. Przy tym pomoc jest prosta. W dysmikrobii jelitowej pomoże Anti-Anti B, ważny preparat na zapalenie pęcherza moczowego, którynależy uzupełnić to preparat Bak. Ten zajmuje się bakteriami, w tym pozostałymi bakteriami w pęcherzu moczowym. Podstawowym preparatem do detoksykacji nerek, mogącym poradzić sobie z całą gamą toksyn, jest Urcirk, który również rozwiązuje problemy energetyczne, jakie powodują różne toksyny.

MUDr. Josef Jonáš

PL
EN